Görüntü
Ağız ve Diş Sağlığında Braketler
Ağız ve Diş Sağlığında Braketler

Ağız ve diş sağlığı alanındaki gelişmeler, bireylerin sağlıklı bir ağız yapısına kavuşması için pek çok noktayı bizlere göstermektedir. Braket seçimleri bireylerin tedavi süreçlerinde büyük önem taşımaktadır. Alanında uzman ekibimiz ile sizlere gerekli süreç analizlerini sunarak ayrıntılı bilgilendirmeleri vermekteyiz. Siz de ayrıntılı bilgilendirmeleri almak için bizlerle iletişime geçiniz.

 

Diş Teli Tedavisi

Diş teli tedavisi bireylerin bireysel tercihleri veya doktor onayı doğrultusunda karar vererek tercihte bulunduğu, braket adı verilen küçük yapılar ile dişlerin istenen yapılar doğrultusunda hareket ettiği tedavi türü olmaktadır. Diş teli tedavisi ile pek çok sorunu çözümlemek mümkündür. Bireylerin sosyal yaşamlarında özgüven kazanması, etkin bir gülümsemeye sahip olması için diş teli tedavisi büyük öneme sahiptir. Diş teli tedavisinde önemli olan adımlar arasında diş teli fiyatları da mevcuttur. Diş teli fiyatları bireyin getirdiği problem durumu ile şekillenmektedir. Diş teli fiyatları klinik seçimi, alanında uzman ekip ve kullanılacak müdahale yöntemlerine göre şekillenmektedir. Diş teli fiyatları bireyin getirdiği sorunlar çerçevesinde değerlendirilerek ilerleme göstermektedir. Bireyse ödeme planları ile diş teli fiyatları ödeme seçenekleriniz değerlendirilmektedir.

 

Diş Teli Tedavisinde Braketler

Diş teli tedavisinde pek çok braket türü gelişim göstermektedir. Metal, şeffaf veya lingual türler diş tedavileri ve diş sağlığı süreci için önemli bir noktada yer almaktadır. Diş tedavisinde braket seçimi bireyler için büyük önem taşımaktadır. Metal, şeffaf veya lingual türlerin farklı yapıları olsa da ortak amacı istenen şekilde bir ağız yapısı sağlamaktır. Metal türler ilk çıkan türler olmakla birlikte hala günümüzde de kullanılmaktadır. Estetik anlamda çözüm önerileri isteyen bireyler için şeffaf braketler sağlanmaktadır. Şeffaf braketler ile yetişkinler daha az görünüm elde ettikleri yeni yapılara kavuşmaktadırlar. Lingual türler ise diş telinin en görünmez halidir. Diş teli fiyatları bağlamında en yüksek maliyeti lingual türler almaktadır. Dişlerin arkasına yerleştirilen teller ile en az görünüm sağlanmaktadır.

 

Diş Teli Kullanmalı Mıyım?

Diş teli tercihi bireysel kararlar ve doktorunuzun onayı ile değerlendirilmektedir. Metal, şeffaf veya lingual türde braketler estetik anlamda sizlerin isteklerine cevap ararken sağlıklı sindirim ve ağız temizliği süreçlerinde de önemli bir yer tutmaktadır.


Share: