Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Ortodonti tedavisi ne kadar sürer

 

  Ortodonti tedavisi dişlerdeki çapraşıklığın ayrıklığın ve konum bozukluğunun diş teli takılarak düzeltilmesidir. Ortodonti tedavisinin süresini birçok faktör etkiler. Site ziyaretçilerimizin soruları üzerine bu  yazımızda ortodonti tedavisinin süresini etkileyen faktörleri sizlerle paylaşacağız.
1. Çapraşıklığın miktarı
  Sizde takdir edersinizki hafif düzeydeki çapraşıklık kısa sürede düzelirken, ileri düzeydeki çapraşıklığın düzelmesi daha uzun sürer. Bu ortodonti tedavisinin süresini belirlemede etkili olan primer etkendir.
2. Yaş 
  Çocuklu yaşlarda kemikler daha yumaşak ve esnektir. Buda kemiklere kolay şekil verilmesini sağlar. Bununla birlikte kemiklere adapte olan yumuşak dokular ileri yaşlardaki kadar kemik üzerinde etkili olmadığı için çocuklu yaşlarda yapılan tedavi daha kalıcıdır. Yaş ilerledikçe kemik sertleşir ve dişlerin içerisinde hareket etmesi zorlaşır. Örneğin çocuklu yaşlarda bir dişi hareket ettirmek için 1 birimlik kuvvet gerekiyorsa 30 yaşlarda aynı hareket için 2 birimlik kuvvet gerekecektir.
3.doktorunuzun yeteneği
  Doktorunuzun beceriside tedavi süresini etkiler. Örneğin orotdonti tedavisinin öğretildiği üniversitelerde öğrencilerin yaptığı ortodonti tedavisi 2-3 yıl sürüyorken, aynı vaka tecrübeli bir klinisyenin elinde 10-12 ayda bitebilmektedir. Demek istediğimiz uzun süredir devam eden tedaviniz varsa doktorunuzu sorgulamanız değil tabi. 
4. Sizin tedavinize uyumunuz
  Ortodonti tedaviniz boyunca süze düşen görevlerde vardır. Siz görevlerinizi yapmadığınız sürece dünyanın en iyi doktoruna da gitseniz tedavi süreniz çok uzun olacaktır. Ortodonti tedaviniz boyunca görevleriniz yeme içme kurallarına uymak ve böylece tellere zarar vermemek, düzenli diş fırçalama alışkanlığı ve doktorunuzun kullanmanızı istediği damaklık ortodontik elastik gibi aparatları gerektiği gibi kullanmaktır. Şimdi görevlerinizi  tedaviniz üzerine etkisini kısaca açıklayalalım. Kurallara uymayıp dişlerinizden birisinin üzerindeki braketi kırdığınızda o dişiniz hızla bozulur ve tekrar düzeltilmesi vakit alır ve tedavi sürenizi uzatır. Dişlerinizi yetersiz fırçaladığınızda diş tellerinin etrafında yiyecek artıkları ve yer yer diş taşları birikir. Bu birikintiler teller üzerindeki sürtünme kuvvetini artırdığı için teller birbirinin üzerinde eskisi gibi rahat kayamaz. Bu durumda tedavi sürenizin uzamasına sebep olur. Doktorunuz ortodontik elastik vermişse bunu günde en az 20 saat kullanmanız gerekir. Elastik takma süreniz azaldıkça tedavi süreniz uzayacaktır.
Etiketler: ortodonti ortodonti tedavisi ortodonti nedir ortodonti süresi

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail