Görüntü
Diş Teli 2021 Fiyatlandırmaları
Diş Teli 2021 Fiyatlandırmaları

 

Diş teli tedavisi diğer bir adıyla ortondontik tedavi günümüzde hayatımızı kolaylaştıran başlıca tedavilerin başında gelir. Ortodontik tedavi ile diş ve çevre dokularda meydana gelen anomalileri tedavi etmek amaçlanır.  Bu tedavi için öncelikle temizleme işlemi yapılır. Bu işlemle ağız ve diş temizliği, gerekirse diş çekimi yapılabilmektedir. Tedavi öncesi yapılan bu işlem sürecin daha sağlıklı ilerlemesini sağlar. Bu işlemden sonra dişlere hafif bir baskı uygulanarak istenen pozisyona gelmeleri sağlanır. Sonra dişlere yapışık halde olan ve tedavinin ayrılmaz parçası braketler takılır.

Diş Telinde Braketler 

Braketlerde bulunan delikler sayesinde teller istenen dişleri tutabilmektedir. Bu tel ve braket ile dişler istenen pozisyona gelir ancak bu süreç sabır ve özveri gerektirir. Diş hekimi alandaki uzman adıyla ortodontist, hastaya gerekli bilgilendirmeleri yapmalı ve hasta da bunlara uymalıdır. Diş teli tedavisine başlandıktan sonra acı şikayetleri olabilir bu uzun süreli devam ederse doktorunuza başvurmalısınız. Bu tarz şikayetlerin olmaması adına bazı yiyecek ve içeceklerden kaçınmak gereklidir.  Aşırı sıcak, soğuk, gazlı, asitli, sert ve yapışkan gıda maddeleri braketlere zarar verir. Braketlerin yerinden oynamasıyla tedavi aksar. Aynı şekilde diş fırçalanırken de hassas davranılmalıdır. Sert fırçalar kullanmak yine braketi yerinden oynatabilir. Yumuşak uçlu bir fırça ile günde üç kere diş fırçalamak bu süreç için en sağlıklısı olacaktır.

Diş Teli Fiyatları 

Diş teli tedavisi devam ederken doktorunuza kontrollere gitmek sürecin nasıl işlediğine bakmak büyük önem arz eder. Bu nedenle kontroller ihmal edilmemelidir. Bu süreçle merak edilen diğer bir konu diş teli tedavisi fiyatlarıdır. Diş teli fiyatları 2.500- 6.500 Türk Lirası arasında değişmektedir. Diş teli fiyatları tek veya çift çeneye uygulama hususunda değişmektedir. Diş teli fiyatları tek çeneye uygulandığında 2.500-3.500 TL arasında değişirken, çift çeneye uygulandığında 4.500-6.500 TL arasında değişmektedir. Bunun  dışında en doğru diş teli tedavisi fiyatlandırmasının doktor randevusundan sonra öğrenilebileceğini belirtmekte fayda vardır. Bu tedavi her hastanın ağız, diş, çene ve çevre dokularına uygun olarak yapıldığından uygulanan her tedavi de biricik olma özelliği taşır. Sağlıklı günlere..


Share: