Görüntü
Diş Teli Acıtıyor Mu?
Diş Teli Acıtıyor Mu?

Ortodonti sürecinde en çok kafa karıştıran problem durumlarından biri diş tellerinin can acıtma ihtimalini düşünmektir. Çoğu birey bu metal görünümlü yapıların kendilerine yarar yerine zarar getirebileceğini düşünerek süreci bırakabilmekte veya başlamayabilmektedir.  

 

Alpdent olarak sizlere bu süreç hakkında doğru bilgilendirme yaparak sağlığınıza katkı sağlamayı hedeflemekteyiz. Yazımızda “Diş Teli Acıtıyor Mu?” sorusuna cevap ararken diş teli fiyatları, ortodonti tedavisi, şeffaf diş teli gibi bazı önemli noktalara da değineceğiz.

 

Diş Teli Nedir?

Diş teli konumlanma problemlerine çözüm getirmek amaçlı kullanılan bir tedavi türüdür. Ağıza yerleştirilen braketler yardımı ile ait olan konumda bulunmayan dişler uygun konumlara yavaş yavaş hareket halinde olacaktır.

 

Dişler Nasıl Eski Konumlarına Gidiyor?

Dişlerimiz hareket halindedir. Bu hareketli yapı yavaş ve etkili adımlar ile gerçekleşerek konumlara uygun ilerleme sağlanmış olunmaktadır.

Bu yapının korunması ve sürdürülmesi için pek çok ek müdahale yöntemleri geliştirilmiştir. Yapılacak olan çalışmalar da diş teli fiyatları üzerinde etki sahibi olmaktadır.

 

Tellerin dişleri acıtması gibi bir durum söz konusu değildir. Süreç içinde pek çok kişi bu durumu sorgulamakta ve kaygılanmaktadır. Ancak ilk başlarda sadece 

 

Diş Teli Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Diş teli fiyatları pek çok unsur çerçevesinde belirlenmektedir. Burada en önemli adım bireysel değişmeler çerçevesinde muayene etmek önemlidir. Bu adımda tüm noktalar değerlendirilmeli ve bu durumların getireceği sonuçlara göre diş teli fiyatları da ortaya konulmalıdır.

 

Diş Tellerinin Temizliği Nasıl Olur?

Ortodonti sürecinde en önemli adım temizliktir. Etkili temizlik sağlandığı takdirde süreç sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde ilerleme gösterecektir. Gerekli aparatlar kullanılarak, ek müdahaleler ile temizlik sağlanmaktadır. Doktorunuzun size kurduğu plan çerçevesinde ilerleme göstermek önemlidir. Diş teli fiyatları da bu çerçeveden etkilenmektedir.

 

Diş ipleri, gargaralar ve küçük temizleme aletleri doktor onayı ile ve uygun zamanlarda kullanılmalıdır. Gerekli kontrollerin sağlanması ve her durumun analiz edilmesi önemli olan bir diğer durumdur. Süreçte tellerin bakımının yapılması, sıkılaştırılması gereklidir. 

 

Braketi Hangi Duruma Göre Seçmeliyim?

Braket seçimi bireysel istek ve beklentilere ek olarak doktor önerisi ile de şekillenmektedir. Braketler metal, şeffaf yapıda olabileceği gibi yeni üretime konan lingual seçenekleri de olabilmektedir. Metal görünümden rahatsız olan bireyler için lingual yapılar veya şeffaf yapılar daha avantajlı olabilmektedir. Ağızın arka kısmına takılan lingual teller görünümü en estetik hale getirmektedir.

 

Alpdent olarak sizlere süreç içinde tüm adımlarda yardımcı olmaktayız.


Share: