Görüntü
Diş Teli Türleri ve Fiyatları
Diş Teli Türleri ve Fiyatları

Diş teli tedavilerinde pek çok adım ön plandadır. Dikkat edilecek adımların değerlendirilmesi ile süreciniz adım adım ilerletilmektedir. Diş teli tedavisi boyunca gerekli bilgilendirilmelerin sağlanması sürecin sağlıklı ilerlemesi adına büyük önem taşımaktadır.

Diş tedavilerinde diş muayenesi, temizliği ve bakımı önemli noktalar arasında yer almaktadır. Bu adımların ilerletilmesi ile süreç boyunca sistemli ilerlemeler sağlanmaktadır. Diş tedavisinde bilinenler bizleri istenen sonuca götürmede önemli bir noktayı göstermektedir.

 

    Diş Teli Nedir?

Diş teli, dişlerin uygun konumlanmalarına yardımcı olmak adına gerekli sistemi ifade etmektedir. Diş teli dişlerin üzerine konumlanan braket ile dişlerin uygun konumlanmasına yardımcı olmaktadır. Braket türleri ve seçimleri süreç boyunca önemlidir. 

Braketler tedavi sürecinde dişlerin uygun konumlanmalarına destek verecek olan yapılardır. Bu yapıların sağlıklı bir şekilde seçiminin sağlanması süreç için önemlidir. Her birey kendi kişisel özellikleri ve yapıları ile tedavi süreci içine girmektedir. Doktorunuzun onayı ve ihtiyaçlar doğrultusunda braket kullanımını sağlayabilirsiniz.

    

    Diş Teli Tedavileri Fiyatları

Diş teli tedavilerinde öne çıkan pek çok adım mevcuttur. Bu adımlardan birisi de diş teli fiyatları olmaktadır. Diş teli fiyatları pek çok etmenden etkilenerek şekillenmektedir. Ortodontistin alanında uzmanlığı, tedavinin uygulandığı klinik ve ürün seçimleri diş teli fiyatları üzerinde etki sahibi olmaktadır. Diş teli tedavilerinde öne çıkarılan bu adımların diş teli fiyatları üzerindeki önemi açıktır. Braket seçimi de diş teli fiyatları üzerinde etkileri vardır. Metal teller ilk gelişim gösteren ve tedavide tercih edilen türlerdir. Görünürlüğünü azaltmak isteyen bireyler için şeffaf veya lingual teller tercih edilmektedir. Şeffaf teller daha az görünürlüğü sağlaması ile özellikle yetişkinlerin diş teli kullanması daha fazla artış göstermiştir. Sürecin önemi ve sonucundaki hoşnutluğu bilen yetişkinler için hem metal hem de şeffaf tellerin kullanımı oldukça önemlidir.

    Bir diğer yeni tür olan lingual teller ise dişlerin arkasına yerleştirilen teller olarak bilinmektedir. Lingual teller dişlerin arkasında olduğu için direkt gözlemlenmezler ve bu yönü ile dikkat çekerler. Diş teli fiyatları lingual tellerde yüksek olarak ele alınmaktadır.


Share: