Görüntü
Dişteli Tedavisi ile Gülümse
Dişteli Tedavisi ile Gülümse

Kim korkmadan konuşmak, kahkaha atmak, güzel gülüşü ile imza bırakmak istemez? Herkes girdiği ortamda özgüveni yüksek bir ideal profil yaratmak ister. Bundandır ki en dikkat çeken noktalar genellikle dişler olur. “ ne kadar da güzel gülümsedi dişleri de inci gibiydi.” Bu güzel övgü dolu cümleyi duymak hepimiz isteriz. Artık bu cümleyi duymak ve özgüvenli gülüşlerin sahibi olmak zor değil.

 

Diş Teli Tedavisi Nedir?

Diş teli tedavisi ile bu pek mümkün görünüyor. Diş teli tedavisi diğer bir adıyla ortodonti tedavisi diş hekimi- ortodontist tarafından yapılır. Diş, ağız ve çene bölgelerindeki bozuklukların giderilmesinde bu tedavi yöntemine başvurulur. Öncelikle diş hekiminizden aldığınız muayene sayesinde görünümünden rahatsızlık duyulan sorun tespit edilir. Çeşitli temizlik ve ön hazırlık işlemleri tamamlanır. Gerekli duyulan dişler bu aşamada çekilebilir. Ön aşama bitirildikten sonra braket adı verilen küçük kare plakalar dişleri çevreleyen tellerle dişlere oturtulur. Braket ana materyali olarak çeşitli ham maddeler mevcuttur. Görünüm olarak daha işlevsel olan saydam çeşitleri de vardır. Diş teli tedavisi çok korkulanın aksine ağrısız ve sıkıntısız bir süreçtir. Bu bağlamda bu tarz asılsız halk efsanelerine kulak asmadan tıbbın bize sunduğu bu eşsiz tedaviye başvurup sağlıklı bir hayata merhaba diyebiliriz. Diş teli tedavisinden sonra belirli aralıklarla hekiminize muayene olmaya gitmek esastır. Diş teli tedavisinde hastanın yapacağı ağız bakımı büyük önem arz eder. Dişler günde en az iki defa sabah ve akşam olmak üzere fırçalanmalıdır. Gerekli zamanlarda diş lastiği takılır.

Diş Teli Fiyatları Nasıl Düzenlenir?

Diş teli tedavisi için değineceğimiz diğer bir konu diş teli fiyatlarıdır. Sizin tedavinize en uygun diş teli fiyatlarına hekiminizden aldığınız muayene sonrası ulaşabilirsiniz. Bunun haricinde diş teli fiyatları uygulanan tedaviye, kullanılan tedavi gereçlerine, tedavinin uzunluğuna göre değişebilmektedir. Diş teli fiyatları için tedaviniz gibi size özeldir diyebiliriz. Genel bağlamda diş teli fiyatları için 2.500-6.500 Türk Lirası arasında değişen bir fiyat skalası verebiliriz. Elbette diş teli fiyatları tek çene yahut çift çeneye uygulandığı zaman da değişebilir. Bunu en net öğrenmek için bir hekim kontrolüne gitmekte fayda vardır.


Share: