Görüntü
Kliniklerde Diş Temizliği Uygulamaları
Kliniklerde Diş Temizliği Uygulamaları

En iyi diş hijyeni rutini bile ağzınızın ve dişlerinizin mikrop ve tartar içermediğini garantisini vermemektedir. Bu durumda sizlerin gerekli tedavi süreçlerinizi ilerletirken bir alanına uzman diş hekimi ile süreçlerinizi ilerletmeniz gerekmektedir. Düzenli bakım süreçlerinde doktor muayenesi ile ilerlemek büyük avantajlar sağlamaktadır.

Evde kullanılan diş fırçaları, diş ipi ve diş çalkalama temizlemenin sadece belirli kadarını temizleyebilmektedir. Alpdent ile düzenli diş temizliği yaptırmak, dişlerinizin temiz, beyaz ve sağlıklı kalmanızı sağlarken estetik bir gülüş kazanmanıza da yardımcı olmaktadır.

 

Diş Temizliği Ne Sıklıkla Yapılır?

Yılda iki kez diş temizliği yaparak periodontal sağlığı korumak, diş eti iltihabını (diş eti iltihabı), diş çürümesini ve periodontitis nedeniyle diş kaybını önlemeye yardımcı olabilir. Bazı durumlarda bireyin sorunlarına, diş eti çekilme durumuna da dikkat ederek altı ayda bir tedavi süreçlerimizi planlamaktayız. Alpdent ile diş hekiminiz, diş eti ve diş sorunlarını en erken aşamalarında tespit etmek için çeşitli gelişmiş teknolojiler ve prosedürler kullanarak hastanın periodontal sağlığına hitap eder. Son zamanlarda yapılan araştırmalar, periodontal hastalığın diyabet ve kalp rahatsızlıklarının gelişmesi veya kötüleşmesi ile ilişkili olabileceğini öne sürmekte, bu durum üzerinde işlemlerin yapılması gerekilmektedir.

 

Dişler yüzeylerini cilt gibi dökemedikleri için zararlı bakterilerin dişlere tutunması ve orada uzun süre kalması imkânı vardır. Düzenli fırçalama, diş ipi ve antibakteriyel durulama ile temizlenmelidir. Bu temizleme tedavi süreçlerinde büyük öneme sahiptir ancak tamamen yeterli değildir. Bakteriler diş plağı olarak bilinen bir biyofilm haline gelir. Diş eti çizgisi yakınında kontrolsüz olarak biriken plak, yoğun bakteri aktivitesi nedeniyle sertleşerek diş ve diş eti dokularını tahrip etmeye başlayacaktır. Alpdent olarak sağlıklı ağız yapınızı korumak için sizlerin yanınızda olmaktayız.

 

Diş Teli Tedavisinde Plaklar Nasıl Temizlenir?

    Diş teli tedavilerinin son aşamalarında diş plaklarının kullanılması gerekilmektedir. Diş plaklarının kullanımında yer sabitlenmelerinin de yapılması gerekir. Bu durumda diş plakları kullanımı tedavi sürecinin önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Diş teli tedavilerinde diş plaklarının temizlenmesi büyük önem taşır. Takıp çıkarılma özelliğinden dolayı kolaylıkla temizlenebilir.


Share: