Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

 

 Ortodonti tedavisinden önce

 
  Ortodonti tedavisi; dişlerdeki bozuklukları düzelterek hastaya gülümseme estetiği kazandıran, kendine güven kazandıran ve bütün yüz görünüşünü baştan oluşturan bir tedavidir. 
 

  Ortodonti tedavisine başlamadan önce dişler ve diş etleri detaylı olarak incelenmeli ve durum tespiti yapılmalıdır. Çünkü ortodonti tedavisine başlamadan önce gözden kaçırılan küçük bir çürük tedavi sırasında büyük bir engel olarak karşımıza çıkabilir.

 
  Ortodonti tedavisi bazı istisnalar haricinde dişlerin üzerine diş teli yapıştırılarak uygulanan bir tedavidir. Bu diş telleri normal ağız bakımının ötesinde ağız bakımı ister. Ağız bakımınızı biraz aksattığınızda çok hızlı bir şekilde diş eti hastalığı gelişir, diş taşları oluşur, duruma müdahale edilmezse ilerleyen zamanlarda da diş çürükleri oluşur. Bu sebeple ortodonti tedavisinden önce ağız hijyeni tam olarak sağlanmalıdır. Diş taşları varsa temizlenmeli, diş  eti hastalıkları varsa tedavi edilmeli ve diş çürükleri varsa dolgu yapılmalıdır. Çünkü bu hastalıklar, eğer tedavi edilmezse, ortodonti tedavisi sırasında hızla ilerlerler ve küçükken çözülmeyen problem, çözülmesi zor büyük problemlere dönüşebilir. Bu sebeple yukarıda saydığımız problemlerin varlığında diş teli tedavisinden önce diğer problemlerin çözümü yoluna gidilmelidir.

 

  Ortodonti tedavisinin öncesinde diğer önemli nokta; tedaviyi gerçekten hastanın istiyor olmasıdır. Çünkü ortodonti tedavisi zahmetli bir tedavidir. Zaman zaman dişlerde ağrı yapar, dudakta yanakta tahriş yapar, diş telleriyle yemek yemek zordur, ekstra ağız bakımı yapmak gerekir, doktorunuz istediğinde ortodontik elastik gibi aparatlar kullanmanız gerekir. Bütün bunları değerlendirdiğinizde ortodonti tedavisi hasta-hekim işbirliği ile disiplinli bir şekilde devam ettiği sürece başarılı olur. Bu disiplinin ve işbirliğinin sağlanabilmesi için hastamızın gerçektende dişlerinin düzelmesini istiyor olması gerekir. Bugüne kadar kliniğimizde anne ve babalarının zoruyla ortodonti tedavisi yaptığımız hastalarımızın hemen hepsinde koordinasyon problemi yaşamışızdır. Bu sebeple dişlerinizin düzelmesini ve daha güzel gülümseyebilmeyi isteyin.
  Yukarıda bahsettiğimiz konu ortodontik tedavinize bakış açınız ile ilgilidir. Bununla birlikte ortodontik tedaviye başlamaya karar verip kliniğimize geldiğinizde diş röntgenleriniz alınır ve fotoğraflarınız çekilir. Röntgenler ve fotoğraflar kullanılarak ortodonti tedaviniz ile ilgili çeşitli ölçümler yapılarak tedavi planlamanız hazırlanır. Ve nasıl bir yol izleyeceğimize, dolayısıyla planlanan tedavi süresinin ne kadar olduğuna karar veriririz. Dişlerinizin röntgenleriyle dişlerin, köklerin ve kökü saran çene kemiklerinin durumu değerlendirilir ve bir problem varlığında ortodonti tedavisinden önce problemi çözme yoluna gidilir. Bununla birlikte bu yapılarda bir problemle karşılaşılmazsa ortodonti tedavisine başlamaya engelimiz yoktur.
 

  Aşağıdaki videoda ortodonti tedavisinden önce var olan diş taşlarının ağız hijyenini nasıl bozduğunu, tedaviye başlamadan önce temizlendiğini ve tedavi sonunda dişlerin nasıl göründüğünüve tedavi süreci boyunca ağız hijyeninin nasıl korunduğunu görebilirsiniz.

Etiketler: ortodonti ortodonti tedavisi diş teli tedavisi ortodonti tedavisinden önce

Yorum Yazın

2 Yorum

...

Kaan Günalp · 31 Mar, 2015

Kafamdaki sorulara cevap oldu teşekkür ederim.

...

Nilay · 31 Mar, 2015

Videoyu izledim de yazmadan geçemedim, elinize sağlık çok güzel olmuş, inanılmaz, diş telinin bu kadar etkili ve güzel sonuçlar verdiğini bilmiyordum, MÜKEMMEL...Kampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail