Görüntü
Diş Teli ve Diğer Tedavi Türleri
Ortodonti fiyatları

https://www.youtube.com/embed/8zowPFlhmyc

Diş teli fiyatları

 Dişlerdeki çapraşıklığın durumu, tedavi süresi kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi gibi bir çok faktörden etkilenirken ortalama 1.500-5.000 tl arasında değişir. Diş teli fiyatlarını diğer tedavilerle karşılaştırmadan önce bahsettiğimiz tedavilerin hastamıza ne kazandırdığını iyi anlamamız gerekir ki verimli karşılaştırma yapabilelim.

  Diş teli tedavisi dişlerdeki yamuklukların düzeltildiği ve daha estetik bir gülüş kazandırıldığı yöntemdir. Öğleyle diş teli tedavisinin alternatifi estetik diş hekimliği uygulamalarıdır. Ve bu uygulamalarla karşılaştırılması gerekir. Estetik diş bekimliği uygulamaları ise bonding uygulamaları, zirkonyum kaplama, lamina kaplama, diş beyazlatma gibi uygulamalardır. Genellikle diş teli fiyatları zirkonyum kaplama ve lamina kaplama fiyatlarından daha ucuzdur. Diş teli tedavisi bahsettiğimiz bu tedavilerin aksine dişin doğal yapısında hiçbir bozulma yapmadan dişleri düzeltir ve daha güzel bir gülüş kazandırır. Hal böyle olunca diş teli tedavisi ile daha ekonomik fiyatlara daha sağlıklı bir tedavi satın almış olursunuz. Bütün bunlarla birlikte diş teli tedavisi sadece dişteki konum bozukluğunu düzeltir. Daha güzel bir gülümseme için dişlerin şeklinin ve renginin de değiştirilmesi gerekiyorsa diş teli tedavisi yeterli olmayacaktır. Dişin renginin değiştirilmesi için etkili bir beyazlatma yöntemine ihtiyaç olacaktır. Yine aynı şekilde dişin formunda bir bozukluk varsa duruma göre bonding uygulaması yada kaplama yöntemleri ile problem çözülecektir. Bazı durumlarda ise bu tedaviler kombine olarak uygulanır. Örneğin dişlerinizin rengi sarı ve aynı zamanda çapraşıklığınızda varsa önünüzde 2 seçenek vardır. Bunlardan birincisi; kaplama yöntemleri ile problemi çözmek (bütün dişlerinize kaplama yaptırmak), diğer yöntem ise; diş teli tedavisi ile dişlerinizdeki yamuklukları düzelttirmek, diş teli tedavisinden sonrada dişlerinizi beyazlatmak.
  Sonuç olarak dişlerinizin ve gülüşünüzün size maliyeti, yapılacak işlemin ne olduğuna bağlı olarak değişeceği için diş teli fiyatları diğer tedavi fiyatlarına göre pahalı mı sorusu doğru değildir. Çünkü bahsettiğimiz tedavi fiyatlarını etkileyen birçok faktör vardır. Önemli olan hangisinin ucuz hangisinin pahalı olduğunu belirlemek değil. Daha güzel bir gülümseme için hangi yöntemin daha verimli ve daha sağlıklı olduğunu belirlemektir. Çünkü ucuz bir yöntem tercih etme odaklı değerlendirme yapıldığında, tedaviniz, kalıcı olmayan ve güzel görünmeyen bir şekilde sonuçlanabilir. Aynı şekilde pahalı yöntem en iyi yöntemdir düşüncesiyle değerlendirdiğinizde çok daha ekonomik fiyatlara çok daha sağlıklı ve estetik sonucu kaçırabilirsiniz.

Share: