Görüntü
Türkiye'de Diş Teli Tedavisi
Ortodonti fiyatları

https://www.youtube.com/embed/8zowPFlhmyc

Diş teli fiyatları 

Diş teli fiyatları, birçok faktörden etkilenen ve değişkenlik gösteren bir göstergedir. Diş teli fiyatlarını etkileyen faktörleri önceki yazılarımızda detaylı bir şekilde incelemiştik. Bu konuda daha detaylı bilgi için önceki yazılarımızı okuyabilir ve youtube' ta yayınladığımız diş teli fiyatları başlıklı videomuzu izleyebilirsiniz.
  Türkiye'de ise diş teli fiyatları, Avrupa ülkelerine göre genellikle daha ucuzdur. Bu 
  Avrupa ülkelerinde sağlık hizmeti veren kliniklerin sayısı Türkiye'ye oranla çok daha az olduğu için Avrupa ülkelerinde diş teli fiyatları daha pahalı. Sektörde rekabet Türkiye standartları a göre daha az.
  Avrupa ülkeleri sağlık sektöründe genellikle pahalı çalışıyorlar. Bu sebeple ülkenin en refah kesimi doktorlardan oluşuyor.
  yazımızda sizinle Türkiye'de diş teli fiyatlarının ucuz olma sebeplerini inceleyeceğiz.
Diş teli fiyatlarının Türkiye'de ucuz olmasının sebeplerinden birisininde Avrupa ülkelerinde yaşam standartlarını daha yüksek ol asından kaynaklandığını düşünüyoruz. Çünkü birçok sektörde Avrupa ülkelerinde birim fiyatları bize kıyasla tam 3 katı. 
  Tedavi kalitesi açısından değerlendirildiğinde ise Türkiye diş tedavisiyle ilgili diğer uygulamalarda da olduğu gibi diş teli tedavisinde de açık ara önde. Türkiye'de yapılan dişler genel olarak hem çalışma prensipleri, hem malzeme kalitesi, hem işçilik kalitesi, hem sağlamlık hemde uzun ömürlülük açısından değerlendirildiğinde avrupa ülkelerinin uygulamaları a kıyasla açıkara önde. Bu sebeple implant tedavisi, kaplama diş, takma diş gibi tedaviler için avrupa ülkelerinden insanlar tedavi olmak için Türkiye'ye geliyorlar. Yurt dışından gelen hastaların Türkiye'de kalacak yerlerini ayarlayıp tedavilerini yaptıran ve bu tedavi süresince hastalarına refakat eden şirketler dahi var. Anlattığımız bu sektörün adı "sağlık turizmi"dir. Hatta bazı klinikler sadece sağlık turizmi ile gelen hastaları tedavi etmekte ve tercüman aracılığı ile çalışmaktadır. Hal böyle olunca diş tedavisi için Türkiye'ye gelen binlerce hasta varken diş tedavisinin fiyatlarının Türkiye' de daha ucuz olmasının sebebinin düşük kalite olduğunu söyleyemeyiz.
 

Share: