Görüntü
20’lik Dişlere Dikkat
20’lik Dişlere Dikkat

18-20 yaş aralığında çıkan, bazı bireylerce daha geç de çıkabilen dişlerimiz olan 20’likler her birey için farklı zaman dilimlerinde çıkabilmektedir. Dişler öncelikle süt dişleri olarak çıkmaktadır. Daha sonra belirli bir zaman diliminde dökülmektedir. Ön dişlerden köpek ve azı dişlerine göre çıkma gözlemlenebilmektedir. Dişler çıkarken çene de gelişim gösterir. Bu süreçte sağlıklı ağız bakımını kurmak önemlidir. İleride meydana gelebilecek konumlanma problemlerine de öncelik edebilmektedir.

 

20’lik Dişimin Çıktığını Nasıl Anlarım?

Ağzınızda bir ağrı ve açmada zorluk hissederseniz 20’lik dişleriniz çıkıyor demektir. Artık bir uzmana başvurarak ağız yapınızı da gözlemlemesini istemelisiniz Diş hekiminizin görüntüleme işlemi ile dişlerin nasıl ve nereden çıktığı ortaya konulmaktadır. Konumlanma problemlerinde ortodonti tedavisi sizlere destek vermektedir. Bu alanda karşımıza çıkan pek çok soru bulunmaktadır. Diş teli nasıl takılır? Diş telleri ile beslenme nasıl sağlanır? Diş teli fiyatları nedir?  Gibi sorular ile süreç hakkında bilgilendirmelerin yapılması soru işaretlerine cevap getirmek adına gereklidir. En çok üzerinde durulan sorulardan olan diş teli fiyatları ve diş teli fiyatları üzerindeki etmenlere de değineceğiz:

 

Ortodonti Süreci Nasıl İlerler?

Adım adım ortodonti süreci planlamaları ile süreç analiz edilmelidir. Böylece ortaya çıkabilecek her türlü sorun ve çözüm önerileri değerlendirilmiş olunmaktadır. Uygunsuz ve çapraşık olan dişlerin tespiti ve uygun konumlarına yönlendirme işleminin ilerletilmesi ile sağlıklı ağız yapısına ulaşılmaktadır.

 

Muayene aşamasının yapılmasının ardından nasıl bir müdahale planının yapılacağı üzerinde durulmaktadır. Erken yaş dönemlerinde bebeklerin emzik, biberon kullanımı, parmak emme, tırnak yeme gibi davranışlar ağız yapısına zarar getirebilmektedir. 

 

Ortodonti Fiyatlandırmalarının Değerlendirilmesi

Diş teli fiyatları süreç içerisinde pek çok açıdan değerlendirilmektedir. Diş teli fiyatları süreç içinde ekonomik etmenlerden etkilenmenin yanı sıra kişinin getirdiği problem durumunun boyutlarından oldukça çok etkilenmektedir. Diş teli fiyatları bireysel olarak ortaya konmaktadır. 

 

Alpdent olarak alanında uzman kadromuz ile sorularınıza cevap getirmekte, gelen soruları değerlendirerek süreci analiz etmekte, sizlere yol göstermekteyiz. Alpdent ile ortodonti süreci hakkında ayrıntılı bilgilendirmeleri almak için iletişime geçiniz.


Share: