Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

 Görünmez diş teli çeşitleri nelerdir?

 
  Görünmez diş telleri metal tellerin estetik görünümüne alternatif olarak üretilmiş ve metal diş tellerinin belirgin görünümünü ortadan kaldırmak amaçlanmıştır. Görünmez diş telleri de dişlerdeki konum bozukluklarını ve yamukluklarını düzelterek daha güzel bir gülüş kazandırır. 
  Görünmez diş telleri kendi arasında 3'e ayrılır;
 
  • Şeffaf braketler
  • Lingual braketler
  • Şeffaf plaklar
 
  Şimdi sırasıyla tercih edilebilecek görünmez diş tellerini birbirleriyle karşılaştırarak açıklayalım
 
Şeffaf braketler
 
  Şeffaf braketler sert plastik, safir, porselen, ve bazende metal ile diğerleri kombine edilerek üretilir. 
  Sert plastik olanlar en ucuzları olup hemen hepsi çin malıdır. Sert plastikler zaman içerisinde renk değiştirirler ve esneme özellikleri olduğu için istenilen diş hareketlerini oluşturmak oldukça zordur. Çok ucuza ortodonti tedavisi yapan klinikler sert plastik braketleri tercih eder.
  Safir ve porselen braketler birbirlerine benzer özelliklerdedir. Safir braketler şeffaf iken seramik yani porselen braketler diş rengindedir. Her ikiside diş üzerinde çok az belli olur. Estetik braketler olarakta bilinirler. Dişler iyi fırçalandığı sürece renk değiştirmezler. Metal braketlere göre daha hassas olup daha çabuk kırılabilirler. Bu sebeple yeme içme kurallarına uyarak dikkatli kullanılmaları gerekir. Daha pahalı malzemeler oldukları için metal braketlerden 500-1000 tl daha pahalıdırlar. Bu farkların haricinde teknik olarak metal braketlerden başka bir farkları yoktur. 
 
Lingual braketler
 
  Lingual braketler dişlerin dile bakan yüzeylerine yapıştırılan diş telleri olup, kişiye özel olarak üretilir. Diş telleri dişlerin iç tarafında olduğu için dışarıdan bakılınca hiç farkedilmezler. Yalnız tedavi sırasında dilde rahatsız edici yaralanmalara sebep olurlar ve tedavi süresini yaklaşık 1,5 kat artırırlar. Bununla birlikte klasik diş teli tedavisinden yaklaşık 3 kat daha pahalıdırlar. Hiç görünmüyor olması büyük avantaj olmasına rağmen anlattığımız olumsuz özelliklerinden dolayı pek tercih edilmezler.
 
 
 
 
 
Şeffaf plak tedavisi
 
  Şeffaf plak tedavisi diş teli kullanılmadan yapılan ortodonti tedavisidir. Dişlerin üzerine takılan bir seri şeffaf plaktan oluşan bir tedavidir. Bu şeffaf plaklar takılıp çıkarılabilir özellikte olup her biri dişleri biraz daha düzeltir. Bu sistem en konforlu ortodontik tedavi sistemidir. Şeffaf plak tedavisinin ücreti ise klasik diş teli tedavisi ücretinin yaklaşık 2 katıdır.
 

 Şeffaf diş teli menümüzü incelerseniz bu konu hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Etiketler: diş teli diş teli tedavisi ortodonti ortodonti tedavisi şeffaf diş teli görünmez diş teli

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail