Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Şeffaf diş teli mi, metal diş teli mi?

 
  Diş teli kullanımında maksat dişlerdeki konum bozukluklarının, eğriliklerin ve yamuklukların diş teli aracılığıyla belirli bir süreç içerisinde düzeltmek ve daha güzel bir gülüş kazandırmaktır. Diş teli tedavisi metal braketlerle de yapılabilir, şeffaf braketlerle de. Şeffaf braketler kendi içerinde üçe ayrılır. Bunlardan birincisi sert plastik braketler, ikincisi safir braketler, üçüncüsü de seramik braketlerdir.
  •   Sert plastik braketler; şeffaftır, diş tellerinin görünmemesi, belli olmaması konusunda amaca hizmet eder. Yalnız malzeme kalitesi çok kötüdür. Plastiği esneme yaptığı için istenilen diş hareketlerinin sağlanması çok zordur. Fiyatı çok ucuz olduğu için bazı kliniklerde tercih edilir. Tavsiye edilen bir malzeme değildir, çin malıdır.
  •   Safir braketler; şeffaf görünümlü olup renksizdir. Bilinen bir markanın ürettiği safir braketler gerçekten vakayı estetik çözümler sunarak istenilen yere ulaştırılır. Pahalı ve güzel bir sistemdir.
  •   Porselen braketler; diş renginde olduğu için dişin üzerinde hiç belli olmaz. Estetik braketler içerisinde en fazla tercih edilenidir. Seramik braketler olarakta bilenen porselen braketler safirlerden biraz daha hesaplı ve daha performanslı olduğu için tercih sebebidir.

 

  Peki şeffaf diş teli ile metal diş teli arasında teknik bir fark var mıdır? Biraz bunda bahsedelim. Şeffaf braketler diş yüzeyine, metal braketlere göre biraz daha zayıf yapışırlar. Dolayısıyla şeffaf braketler metallere göre daha dikkatli kullanılmalıdır. Braketlerin diş yüzeyinden ayrılmaları yada kırılmaları, beraberinde birçok problem getirir. Nasıl ki bir topu yokuş yukarı iterek hareket ettirip yokuşun ortasında bıraktığınızda hızla geri geliyorsa, diş yüzeyinden ayrılan braket olduğunda da o diş hızla eski yerine döner,  ve o dişin tekrar düzeltilmesi sizde takdir edersiniz ki biraz vakit alır. Yani zaman kaybettirir. Bu sebeple şeffaf diş teli bunu anlayacak ve gerektiği gibi dikkatli kullanabilecek hassasiyete sahip hastalarda kullanılmalıdır.
 

  Halk arasında şeffaf diş teli, tedavi süresini uzatır diye bir kanı vardır. Bunun birinci sebebi yukarıda anlattığımız sebeptir. İkincisi ise şeffaf diş teli ile tedavi gören bir hasta dişlerini yeterli fırçalamadığında braketler ve ark teli arasında diş taşları oluşur ve bu diş taşları sürtünme kuvveti oluşturduğu için hareketi zorlaştırır. Bu durumda tedavi süresini uzatır.
  Sonuç olarak şeffaf diş teli kullanılacaksa hem kırılmaması için biraz dikkatli kullanılmalı, hemde ağız hijyenine önem verilmelidir. Bu kurallara uyulduğu takdirde şeffaf diş tellerinin metal diş tellerinden teknik olarak herhangi bir farkı yoktur.
 
Etiketler: diş teli diş teli tedavisi ortodonti tedavisi şeffaf diş teli görünmez diş teli seramik braket

Yorum Yazın

8 Yorum

...

Sude_h · 17 Nis, 2018

Merhabalar... Benim alt dişlerimden ortadaki iki dişim biraz yamuk, birisi diğerinden biraz daha önde, dolayaısıyla üst dişimdede aynı şey var. Ama benim asıl diş teli taktırmayı düşünmemin nedeni; üst dişlerimin hepsi birden sol tarafa doğru. Yâni sol tarafa kaymış hepsi. Ben hem alt dişime hem üst dişime şeffaf diş teli taktırmayı düşünüyorum. (Dişlerimin sağlam olduğunu düşünüyorum, belki bu nedenden dolayı düzelmeleri daha uzun sürebilir...) Ortalama tedavi süresi ve maaliyeti ne olabilir acaba?

64x64

Alpdent Dental Group · 24 Nis, 2018

Şeffaf diş teli metal diş telinden maliyetinden dolayı 1000 tl daha fazladır. Çift çene diş şeffaf diş teli 5000-7000 tl civarıdır. Tedavi süresi ise 18-20 ay kadardır. Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

...

fatma nur · 4 Şub, 2018

merhaba benim köpek dişlerim hafif sivri ve bir tane dişim geride bunun fiyatı ne kadar olur ve uzun surermi

64x64

Alpdent Dental Group · 7 Şub, 2018

Tedavi süresi 14-15ay ve diş teli fiyatı yaklaşık 2500-3500tl bandındadır.Şeffaf diş teli olduğunda maliyetler fiyata extra 1000 tl ekleme yapabilir. Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

...

Fatma nur · 3 Şub, 2018

Merhaba ben 16 yaşındayım it dişlerim hafif sivri ve bir tanesi geride bunun fiyatı ne kadar olur ve ne kadar uzun sürer

...

Şeyda yaldız · 2 Şub, 2018

Merhabalar. Benim köpek dilim üstten çıktı. Ve diş teli yaptırmak istiyorum. Yaşım 14 ve sigortadan yararlanarak daha az para ödemek istiyorum. Sizce ne kadar ücret tutar?

64x64

Alpdent Dental Group · 2 Şub, 2018

Tedavi süreniz 12-14 ay ve diş teli fiyatı ise 2500-3500tl civarıdır. Şeffaf diş teli fiyatı ise tek çene için 3500-4500tl kadar olabilir. 14 ay taksitle ödeme yapabilirsiniz.

...

eda · 14 Ara, 2017

Merhaba ben bir ay önce bir trafik kazası sonucu ön dişlerime darbe aldım önceden çok düzgün olan dişlerim hasar gördü. Üst cenemde ki ön iki disimde n birisi uzadı diğeri de içe doğru hafiften gömüldü. Tek çare tel mıdır.

64x64

Alpdent Dental Group · 16 Ara, 2017

Uzayan dişiniz kısaltılabilir. Kısa dişinizin yerine implant yapılabilir. Ancak diş teli ile daha kolay şekilde de çözülebilir. Lütfen randevu alınız.

...

Rabia Şimşek · 30 Kas, 2017

Merhaba ben 14 yaşındayım dişlerim de çok az bir açıklık var ve diş teli yaptırmak istiyorum sadece üst dişlerim için şeffaf diş teli istiyorum ne kadar sürer ve fiyatı ne kadar olur? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

64x64

Alpdent Dental Group · 3 Ara, 2017

Merhaba dişler arasındaki boşluklar diş teli tedavisi ise kaptılabilir. Eğer alt dişlerde sorun yok ve alt ve üst dişlerin kapanışıda olması gerektiği gibi ise sadece üst dişlere tel takılması yeterli olacaktır. Tek çene diş teli fiyatları dişlerdeki çapraşıklığın miktarına bağlı olarak 2.000-3.500 tl arasında değişiyor, şeffaf diş telleri ile metal diş telleri arasında da tek çene için 500 tl fiyat farkı var, net fiyat bilgisi için 02122304748 nolu telefonumuzu arayabilir ve ücretsiz muayene randevusu alabilirsiniz.

...

Zehra Bozkurt · 15 Eki, 2017

Merhabalar benim süt dişim çıkmadığı için içerden köpek dişim çıktıp ön dişimi öne doğru itmiştir ve sol taraftada süt dişim dökülmediği için kömülü köpek dişim vardır bunun için ne yapılmalı sizce 2 sene sürüp ve fiyatının 6500 cıva ri olduğunu söylediler sizde bu fiyat normal mi

64x64

Alpdent Dental Group · 15 Eki, 2017

Merhaba; Gömülü dişlerin olduğu vakalar genelikle uzun süren tedavi gerektirir. Ve gömülü dişlerin sürdürülebilmesi için uygulanan cerrahi işlemin uygulanış stili tedavi süresini belirlemektedir. Kliniğimizde gömülü diş vakaları çene cerrahisi ve çene ortopedisi branşları ile multidisipliner olarak uygulanmaktadır. Bu tarz vakaların tedavi fiyatları ise kliniğimizde, dişlerdeki problemin şiddetine bağlı olarak 5000-6500 tl arasında değişmektedir.

...

Derya ı · 26 Eyl, 2017

Merhaba 24 yaşındayım üst dişlerimde fırlaklık var önde duruyor. Bu yüzden dış teli taktırmayı düşünüyorum. Tadavi süreci ve fiyatı ne kadar olur acaba. Dış teli olarak da şeffaf istiyorum.

64x64

Alpdent Dental Group · 30 Eyl, 2017

Dİş teli tedaviniz 15 -18 ay kadar sürer. Diş teli fiyatı ise tek çene için 3500 tl civarı, şeffaf diş telinde ise 4500 tl kadardır. Net değerlendirme ve diş teli fiyatı için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0212 219 09 08) alınız.Kampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail