Görüntü
Diş Sağlığında Yeni Gelişmeler
Diş Sağlığında Yeni Gelişmeler

Ağız ve diş sağlığında pek çok nokta karşımıza çıkmaktadır. Bu noktaların değerlendirilmesi sağlıklı bir tedavi süreci için önem arz etmektedir. Pek çok kişi ağız sağlığını önemsemekte ve gerekli tedbirleri alabilmek için dikkatli davranmaktadır. Sizler de gerekli süreç analizlerini kurarak işlemlerinizi ilerletebilmektesiniz.

Diş Teli Tedavisi Nedir?

Diş teli tedavisi alanında uzman ekiplerce yürütülen ve uygulanan tedavi türü anlamına gelmektedir. Pek çok birey süreç boyunca gerekli bildirimler ve müdahaleler ile ilerleme kazanmaktadır. Sizler de gerekli noktaların tespiti ile işlemlerinizi sürdürebilmektesiniz.

Diş teli tedavisinde pek çok nokta mevcuttur. Bunların başında diş teli tedavisininin kimlere uygulanacağı gelmektedir. Diş teli nedir? Diş teli tedavisini kim uygular? sorusu pek çok noktayı kapsamaktadır. Alanında uzman ekibimiz ile sizlerin gerekli ihtiyaç analizlerini yapmaktayız. Bu analizler ile süreç içinde gerekli müdahale adımlarını da belirlemiş oluruz. Diş teli tedavisinde  durum analizlerinin yapılması hastaya göre değişim göstermektedir. Alanında uzman ekibimiz ile sizlere pek çok noktada değerlendirme sağlayabilmekteyiz.  

 

Diş Teli Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Diş teli tedavisinde diş teli fiyatları önemli bir yere sahiptir. Diş teli fiyatları ile bireylerin tedavi sürecindeki başvuru adımları da netleşmektedir. Diş teli fiyatları pek çok noktada değerlendirilmektedir. Uzmanın alanında uzmanlığı, deneyimleri ve klinik seçimleri gibi durumlar diş teli fiyatları üzerinde etki sahibi olmaktadır. Diş teli fiyatları ile süreç analizleri iç içe olmaktadır. Diş tedavilerinde gerekli durumlar ele alınarak müdahale adımları belirlenir. Bu adımlar diş teli tedavisinde önemlidir çünkü hangi malzemenin ürünün tedavide gerekli olduğunu bizlere vermektedir. Bu durumlar da diş teli fiyatları üzerinde etkilere neden olabilmektedir.

 

Diş Tedavilerinde Dikkat Edilecekler

Diş teli tedavisinde dikkat edilecek noktalar nelerdir diye sorduğumuzda ilk aklımıza gelen durumlar; braket seçimi, temizlik ve bakım süreci olacaktır. Braketler diş teli tedavilerinde önemli bir yer tutmaktadır. Temizlik her bireyin dikkat etmesi gereken bir noktadır. Ağız ve diş sağlığı sürecinde ne kadar dikkatli olursanız olun temizlik süreçlerini etkili kullanmazsanız sürecinizde aksamalar olabilir. Tüm bu durumları da göz önüne alarak gerekli noktaların değerlendirilmesi şarttır.


Share:


Sıkça Sorulan Sorular

- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.