Görüntü
Diş Teli Kullanırken Dikkat
Diş Teli Kullanırken Dikkat

Diş teli tedavisi bireylerin sağlıklı gelişim ve ağız sağlığı kurmasında büyük önem taşımaktadır. Alanında uzman ortodontistler tarafından dişlerinizin muayenesi yapılmakta ve gerekli durum analizleri yapılmaktadır. 

Diş teli kullanımında aklımıza gelen sorular “diş teli nedir?”, “diş teli ne zaman kullanılmalıdır?”, “diş teli fiyatları nasıl değerlendirilir?”,”diş teli tedavisinde gerekli durumlar nelerdir?” olmaktadır. Tüm soruların etkili bir şekilde cevaplandırılması ve sürecin plan doğrultusunda ilerletilmesi gerekmektedir. 

 

Diş Teli Kullanımında Önemli Durumlar

Diş teli kullanımında braket adı verilen küçük yapılar yer alır. Bu küçük yapılar dişlerin kendilerine ait olan konumlarından uygun konuma doğru hareketini kolaylaştırmaktadır. Braketlerin temizlenmesi ve bakımının sağlanması ile etkili süreç yönetimi sağlanmaktadır. Diş teli ve braket temizliği süreçte büyük önem taşımaktadır.

 

Diş Teli Takım Öncesi Temizlik

Diş teli kullanımından önce dişlerinizi iyice temizlemelisiniz. Diş ipleri, gargaralar, fırçalar ve özel temizleme süreci kullanılabilecek yöntemler arasındadır. 

 

Tek Çeneye Diş Teli Kullanılır Mı?

Diş telleri tek veya çift çeneye uygulanabilir. Tek çeneye uygulanmasında bazı olumsuz durumlar da etkili olabilmektedir. Örneğin alt üst çene arasında uyum sağlanamaz ise ağzı kapatmada sorunlar meydana gelebilmektedir. Ölçümlerin dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir.

 

Diş Teli Fiyatları Nasıl Oluşturulur?

Diş teli fiyatları oluşumunda pek çok durum analizi gerekmektedir. Kullanılan malzemelerin niteliği, alanında uzmanların uygulamaları, sorunun boyutu, uygulanan klinik diş teli fiyatları üzerinde etkili olan durumlardandır. 

 

Diş Telini Hisseder Miyim?

Diş teli kullanımının ilk aşamaları zorlu geçebilmektedir. Tellere alışmaya çalışmak her bireyin durumlarına göre değişim göstermektedir. Başlangıçta katı ve sert isimler yerine tellerinize yardımcı olacak olan besinleri tüketmeniz önerilmektedir.

 

Diş Sağlığında Önemli Adımlar

Ağız ve diş sağlığında gerekli süreçlerin tamamlanması adına temizlik ve bakım büyük önem kazanmaktadır. Gerekli her adımın ilerlemesi için etkili bir işbirliği süreci gerekmektedir. 

 

Alpdent olarak diş teli fiyatları düzenlenmesinde sizlerin yanınızda olmakta, ödeme planı oluşturmanıza destek vermekteyiz.


Share: