Görüntü
diş teli fiyatı, diş teli kalitesi, hangisi daha önemli ?
diştelinde kalite

DİŞ TELİ FİYATLARI

          Dişler, hepimiz için çok önemli görevleri olan hayatımızın konforunu en küçük darbelerde bile şiddetli etkileme gücüne sahip , estetik gülüşümüze beyazlık katan olmazsa olmazımızdır. Bunun çoğumuz farkında olmayız ancak dişleri olmayan bir insanın gülümsediğini düşünürseniz, dişlerin insan yaşamına sadece estetik açıdan bile ne kadar önemli olduğu kanısına varabilirsiniz. Ancak bununla kalmayıp, yiyecekleri çiğnemeden yemek veya sadece çorba ile beslenmek, dişleriniz yokluğunda oluşacak diş eti hastalıkları, sizlere dişlerinizin hayatınızda ne kadar önemli bir role sahip olduğunu anlayabilirsiniz.

Ancak çoğumuz, dişlerimizin bu öneminin farkında olmadan; fırçalamayı unutuyor, bakımını önemsemiyor ve dişçimiz ile yeterince görüşmüyoruz. Bunun nedeni ise, dişlerimizin her zaman bu sağlığında devam edeceğini düşünüyoruz, hiç üzerine düşmesek, bakımına dikkat etmesek dahi. Bu biz insanların, her konuda ve bu konuda da yaptığımız bir sorundur. Bu sorunun ancak ve ancak bir diş sorunu yaşadığımız zaman farkına varıp, üzerine düşmeye başlıyoruz. Bir şeyin varlığını, önceden bilebilmek var iken, neden kaybettiğimizde veya sıkıntı çektiğimizde anlayalım ki?

Diş telleri konusuna gelecek olursak, diş düzenimiz bozulduğunda, dişçiye sorduğumuz ilk sorudur bu “Tedavi nedir?”. Dişçi olarak bunu her sorduğunuzda, cevap her zaman aynıdır. Diş teli. Ancak bu birinci sorunun ardından ikinci bir soru gelmektedir. “Doktor bey fiyatı nedir acaba?” bu soru her zaman sorulan bir sorudur. Çünkü insanımızı artık sağlığından önce cebini düşünmek zorunda bırakır olduk Türkiye fiyatlarında. Bu sorunun cevabı müşterimize çok gelebiliyor, çünkü biz de bu diş teli projesini yaparken kullanılacak hammaddeleri yurt dışından yüksek fiyatlara satın alıyoruz. Ancak ne yazıktır ki bu fiyatlar müşterimiz tarafından hepsinin cebimize girdiği düşünülüyor yüksekliği neticesinde. Oysa ki ödediğiniz miktarın, %10 kadarı ancak bizim firmamıza yöneltiliyor, geri kalanı hammaddeyi sağlana yurt dışı firmasına gidiyor.

Şimdi akıllardaki soruyu siz söylemeden duyabiliyorum. “Tam olarak ne kadar bu diş teli?” Açıkcası bu sorunun cevabını kesin bir şekilde söyleyemez ancak bir aralık verebillebilir. 2.000 TL-6.000 TL aralığında gösterilir. Bu aralığın yükseliş ve alçalışının asıl nedeni, ihtiyaç duyduğunuz hizmet doğrultusundadır. Sizler bu fiyatı düşürmek için 4.000 TL’lik bir tedavi almanız gerekirken 2.000TL’ye düşürürseniz, 3 ay sonra çok daha ağır ağrılarla, sorunlarla karşı karşıya kalıp 2.000TL’nin üzerine bir 4.000TL daha ödemeniz gerekebilir ki bu durumda hem sağlığınız, hem de ekonominiz zarar görmüş olur. Bu fiyatların, ömürlük olduğunu unutmamak çok önemlidir. Bir kez alıp, ödediğiniz bir tedavi yöntemi, sizin hayatınızın sonuna kadar “diş” isimli problemlerden kurtaracaktır.


Share: