Görüntü
Diş Teli Tedavilerinde Fiyatlandırma
Diş Teli Tedavilerinde Fiyatlandırma

Diş teli tedavisi alanında uzman ekibimiz ile ilerleme göstermektedir. Diş hekimliği alanında uzman kadromuz ile işlemler ilerletilmektedir. Diş teli tedavilerinde süreç akışı düzenlenmesinde ortodontistlerimiz sizlere yardımcı olmaktadır. Muayene süreci ile başlanan tedavi sürecinde pek çok akış ilerleme göstermektedir. Bu akış içerisinde düzenleme yapılabilmektedir.

Diş Teli Tedavisinde Süreç

Diş teli tedavilerinde ilerleme sağlanması için muayene adımları işlevseldir. Muayene adımlarını güncellemek sağlıklı bir şekilde işlemlerin sağlanması için önemlidir. Hangi tedavi yöntemleri kullanılmalıdır nasıl ilerletilmelidir süreç sorularını ele almamız muayene süreçleri için değerlendirilmektedir. Muayene adımlarında gerekli noktaların belirtilmesi diş teli fiyatları 2023 düzenlemelerinde de ortaya çıkmaktadır. Diş teli fiyatları 2023 düzenlemeleri ile işlemlerinizin hızlı bir şekilde ilerletilmesi mümkündür. Alanında uzman kadromuz ile sizlere bu süreçte destek vermekteyiz. Siz de gerekli bilgilendirme akışları için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Diş Teli Tedavisi Nedir?

Diş teli tedavisi alanında uzman kadrosu ile sizlere gerekli bilgilendirmeleri sağlamaktadır. Diş teli tedavilerinde braket adı verilen küçük maddelerin diş üzerindeki olumlu etkileri göz önüne alınmaktadır. Braketler metal, şeffaf veya lingual türde olabilmektedir. Bu türler bireyin ihtiyaç ve doktor onayı ile birlikte ilerleme göstererek düzenlenmektedir. Siz de gerekli bilgilendirmeler ışığında sistemsel ilerlemeler sağlamaya çalışabilmektesiniz.

Diş teli fiyatları 2023 düzenleme sistemleri ile siz de gerekli süreç akışı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Alanında uzman ekibimiz de sizlere diş teli fiyatları 2023 hakkında bilgilendirme sunacaktır. Doktorun uzmanlığı, klinik seçimi, uygulanacak olan diş teli türü gibi pek çok durum diş teli fiyatları 2023 düzenlemeleri üzerinde etki sahibi olmaktadır. Siz de size uygun tedavi seçeneklerini değerlendirmek için bizlerle etkileşime girebilmektesiniz.

 

Süreç boyunca gerekli durum analizlerini değerlendirmek adına muayene bulgularının takibi önem taşımaktadır. Muayene bulguları bizlere hangi adımları nasıl ilerleteceğimiz hakkında bilgi vermektedir. Diş teli fiyatları 2023 düzenlemeleri de bu bağlamda bizlere bilgi vermektedir. Diş teli tedavisi karşılıklı bir emek sürecini ifade etmektedir. Siz de gerekli bulguları ele alarak sürecinizi ilerletmeniz mümkündür. Alpdent olarak sizlerin süreç boyunca yanınızdayız.


Share:


Sıkça Sorulan Sorular

- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.