Görüntü
Yeni Yılda Sağlıklı Gülüşler
Yeni Yılda Sağlıklı Gülüşler

Sağlıklı gülüşlerin sağlanması Alpdent ile mümkün. Alanında uzman ekibimiz ile sizlerin sağlıklı bir yıl geçirmenize destek olmaktayız. Süreç içerisinde gerekli müdahale adımlarının planlanması ile istediğiniz ağız yapısına kavuşmaktasınız. Gerekli bilgilendirmelerine sağlamak adına bireysel görüşmeler kurmaktayız.

Yazımızda en çok sorulan ve süreci ifade edecek olan noktalara değineceğiz; diş teli kullanımında 2021 düzenlemeleri nasıl ilerlemektedir?, Diş teli tedavisine başvurmalı mıyım?, diş teli nedir? Acıtır mı? gibi sorular süreç içerisinde karşımıza çıkmakta ve düzenlenmektedir. Alanında uzman ekibimiz bu soruları bireysel çözümlemeler ile vermektedir.

 

Diş Teli Kullanımı

Diş teli tedavisinde dişlerin uygun konumlarına doğru ilerlemesine yardımcı olan braketler kullanılmaktadır. Braketler metal, şeffaf ve lingual olarak ilerlemektedir. Her braket türü kendi içinde avantajları ve dezavantajları barındırmaktadır. Braket türlerini detaylı inceleyelim.

 

Metal Braketler

Braket kullanımı bireyin tercihleri ve beklentilerine göre şekillenmektedir. Dişlerin üzerine yapıştırılan kaliteli ve paslanmaz braketler dişlerinize sağlıklı gülüşleri verecektir. Metal braketler sürtünmesi azdır ve daha hızlı tedavi seçenekleri de sunmaktadır. Diş teli fiyatları bağlamında ele alındığında diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri metal braketlerde daha uygundur.

Şeffaf Diş Teli Tedavisi

Şeffaf diş teli metal tellerin görünümüne çözüm getirmek amacıyla geliştirilmiştir. Diş teli fiyatları 2021 bağlamında ele alındığında maliyeti daha yüksek olmaktadır. Zamanla daha fazla tercihi artmış olmaktadır. Özellikle yetişkinler metal yerine şeffaf telleri daha fazla tercih etme eğilimindedir. Bu durumda gerekli düzenlemelerin sağlanması ile süreç ilerletilmektedir.

Damon Braket Kullanmalı Mıyım?

Damon braket kullanımı son dönemlerde ortaya çıkmaktadır. Kendinden kapaklı teller olarak ifade etmektedir. Elastik veya metal bağ kullanılmamaktadır. Diş teli fiyatları bağlamında yüksek maliyetliler arasındadır.

 

Estetik Çözümde Lingual Teller

Lingual braket kullanımı bireylerin özellikle yetişkinlerin son dönemde en çok dikkatini çeken türdür. Estetik anlamda en istenen çözüme yakın olduğundan ötürü tercihi fazla olsa da tüm artı ve eksilerinin muayene sonuçları ile değerlendirilerek öğrenilmesi gerekmektedir. Diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerine göre yüksek maliyete sahiptir.

Alpdent olarak sizlere uygun ödeme planları çıkararak sürecinizi yönetmenizde katkı vermekteyiz.


Share: